Wicemistrzowie w strzelectwie

26 marca 2012 r. młodzież z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie uczestniczyła w I edycji Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Dukli, które odbyły się na nowej strzelnicy tamtejszego Zespołu Szkół nr 2. Celem zawodów było krzewienie idei strzelectwa sportowego wśród uczniów, podnoszenie poziomu sprawności obronnej, doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią pneumatyczną.

LTB - JuzsportsShops | IetpShops , New Balance 327 Moonbeam Leopard , men air max jordan 13 , 4011496719 , Where To Buy

W rywalizacji wzięło udział sześć dukielskich gimnazjów oraz cztery szkoły ponadgimnazjalne z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego. Każdą placówkę reprezentowały trzyosobowe drużyny. W skład naszego zespołu weszli uczniowie z klas pierwszych i drugich o profilu wojskowo-policyjnym: Jarosław Bazan, Paweł Poliwka, Rafał Mastaj. Rywalizowano w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Odległość od celu wynosiła 10 m. Oceniano 5 strzałów.

Wkrótce uczniowie z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Nowym Żmigrodzie stanęli na podium jako wicemistrzowie. Pierwsze miejsce zdobyli drużynowo uczniowie z Zespołu szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu: Damian Faliszek, Adrian Pawluś, Tomasz Słowak. Trzecie miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół nr 2 w Dukli, który reprezentowali: Natalia Nowak, Bartłomiej Turek, Patryk Pelczar. Na czwartym miejscu uplasowali się zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk burmistrza gminy Dukla Marka Góraka oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Dukli Jana Drajewicza.

Tadeusz George