Dzień Otwartych Koszar w 35 Batalionie Lekkiej Piechoty w Sanoku

W dniu 27 października 2021 roku Klasy Mundurowe ze żmigrodzkiego liceum uczestniczyły w "Dniu Otwartych Koszar " w 35 Batalionie Lekkiej Piechoty w Sanoku. Kadeci zapoznali się z uzbrojeniem i wyposażeniem Wojsk Obrony Terytorialnej. Mieli możliwość praktycznego strzelania z karabinków ASG do celu, nie brakowało chętnych i odważnych do przejścia "ścieżki sapera", która polegała na wykryciu ukrytego ładunku wybuchowego, oczywiście pozorowanego, za pomocą wykrywaczy saperskich. Również mieli okazję na punkcie medycznym wykonanie RKO na profesjonalnym sprzęcie medycznym.
Bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wszystkich uczestników cieszył się pokaz dynamiczny wykonany przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku na miejsc pozorowanego wypadku drogowego przy użyciu m.in. nożyc hydraulicznych, służących do rozcinania samochodu.
Po całodziennych wrażeniach praktycznych przyszła pora na skosztowanie wojskowej grochówki, która cieszyła się dużą popularnością a to dlatego, że była bardzo smaczna.
Wszyscy Kadeci są pod wrażeniem bardzo sprawnej i merytorycznej organizacji Dnia Otwartych Koszar. Dziękują za zaproszenie i deklarują swoje uczestnictwo w "Dniu Otwartych Koszar" 35 Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku za rok.
 
Opiekunowie
 
 

Zajęcia na strzelnicy


(wciśnij obrazek, aby przejść do galerii zdjęć)

Uczniowie klasy I a i II o profilach wojskowo-policyjnych w dniu 4 marca 2019 r. brali udział w zajęciach ze strzelectwa sportowego na strzelnicy w Jedliczu. Strzelanie odbyło się z karabinka sportowego w pozycji stojącej i siedzącej. Instruktarzu udzielił trener strzelectwa sportowego Pan Krzysztof Wałęga.

Running SneakersPatike

Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeszedł do historii


(wciśnij obrazek, aby zobaczyć pełny rozmiar)

27 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie odbył się Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów.

spy offersGirls Air Jordan

IX Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych

 

W dniu 12.10.201 roku   w  Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się IX  Konkurs  Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych” W Służbie Społeczeństwu –Bezpieczna -Szkoła-Bezpieczna Polska”.        

bridgemediaNIKE HOMME

V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

trace affiliate linkNike