Ślubowanie klas I-szych 2023/24

25 października 2023 roku uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 mszą św. w kościele parafialnym w Nowym Żmigrodzie, którą odprawił w intencji uczniów ks. Maciej Nowicki. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przemaszerowali do Gminnego Ośrodka Kultury,gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości.

 

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, a następnie uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Kilka słów do uczniów skierował dyrektor Piotr Kudłaty. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy goście oraz uczestnicy udali się na poczęstunek.

 

Ślubowanie 2023
Ślubowanie 2023 Ślubowanie 2023
Ślubowanie 2023
Ślubowanie 2023 Ślubowanie 2023
Ślubowanie 2023
Ślubowanie 2023 Ślubowanie 2023

Szkolenie klas OPW

17 października na obiektach szkolnych odbyło się szkolenie wojskowe prowadzone przez żołnierzy 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa dla Oddziałów Przygotowania Wojskowego z klasy I, II, III, IV. Uczniowie OPW, pod okiem zawodowych żołnierzy, uczyli się postawy strzeleckiej, posługiwania się bronią, mapą i kompasem oraz składania i rozkładania karabinka Beryl. Żołnierze uczyli kadetów taktyki wojskowej, m.in. szyków marszowych, doskonalili działania taktyczne w rejonie, wykonywali działania taktyczne w składzie drużyny.

Szkolenie już kolejne przeprowadzone przez żołnierzy 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie w ramach  programu szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego cieszy się wśród kadetów żmigrodzkiego liceum dużym zainteresowaniem.

 

Szkolenie paźdz...
Szkolenie październik 2023 Szkolenie październik 2023
Szkolenie paźdz...
Szkolenie październik 2023 Szkolenie październik 2023
Szkolenie paźdz...
Szkolenie październik 2023 Szkolenie październik 2023

Wyniki konkursu na esej "Człowiek, który wstrzymał Słońce - Kopernik rewolucjonista"

Serdecznie informujemy, iż w konkursie na esej "Człowiek, który wstrzymał Słońce - Kopernik rewolucjonista", organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie z okazji 550. rocznicy urodzin polskiego astronoma, następujące miejsca zajęli:

 

Miejsce I - Barbara Zając - I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

Miejsce II - Oliwa Maziarz - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie

Miejsce III - Katarzyna Syrek - Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle

 

oraz wyróżnienie otrzymała:

Karolina Rusztowicz - Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie.

Rozdanie nagród odbędzie się 14 kwietnia w I LO w Jaśle na konferencji zorganizowanej z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.